Πρόσκληση

Σας καλούμε να παραστείτε στις εορταστικές πολιτιστικές εκδηλώσεις στις 16 και 17 Ιουνίου, στα πλαίσια της εορτής του Αγίου Πνεύματος, που διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηράκλειας σε συνεργασία με την Εκκλησιαστική Επιτροπή του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδας και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Λιβαδοχωρίου – Βαρικού στην Τοπική Κοινότητα Λιβαδοχωρίου σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16   ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

ΠΡΩΙ:   Όρθρος – Θεία Λειτουργία.

7:30μ.μ. Μέγας πανηγυρικός εσπερινός.

9:00μ.μ. Παραδοσιακοί χοροί από τους Πολιτιστικούς Συλλόγους

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

ΠΡΩΙ:   Όρθρος – Πανηγυρική Θεία Λειτουργία

Λιτάνευση της Ιεράς εικόνας της Αγίας Τριάδας και

αγιασμός στον παλιό Ναό της Κοινότητας.

6:30μ.μ. Γυμναστικές επιδείξεις

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Δ.Η.                                                  Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Τ.Κ. ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ