Πρόσκληση

Σας καλούμε να παραστείτε στις εορταστικές - πολιτιστικές εκδηλώσεις στα πλαίσια της εορτής του Αγίου Πνεύματος, που διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηράκλειας σε συνεργασία με το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδας και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Βαλτερού, από 16 έως 17 Ιουνίου 2019 στην Τοπική Κοινότητα Βαλτερού , σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ

ΚΥΡΙΑΚΗ 16   ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

7:00π.μ.   Όρθρος - Πανηγυρική Θεία Λειτουργία

7:00μ.μ.   Μέγας Πανηγυρικός – Αρχιερατικός Εσπερινός Χοροστατούντος του

Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Σιδηροκάστρου κ.κ. Μακάριου

9:00μ.μ.   Περιφορά της Ιεράς Εικόνας της Αγίας Τριάδας μετ΄αρτοκλασίας

ΔΕΥΤΕΡΑ 17 ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

7:00π.μ. Όρθρος – Πανηγυρική Θεία Λειτουργία και   Αγιασμός

7:00μ.μ. Εσπερινός και κτητορικό μνημόσυνο

8:30μ.μ. Χορωδία Αγίας Τριάδος Βαλτερού και θα ακολουθήσουν παραδοσιακοί χοροί στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Δ.Η.                                              Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Τ. Κ. ΒΑΛΤΕΡΟΥ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ                                                    ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ