Η Μικτή Χορωδία της Ηράκλειας συμμετείχε την Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015 στην 21η ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΧΟΡΩΔΙΩΝ στο κλειστό Δημοτικό Θέατρο Συκεών μετά από πρόσκληση της Κοινωφελούς Επιχείρησης από το Δήμο Νεάπολης Συκεών.

Στην κατάμεστη αίθουσα του θεάτρου, η χορωδία μας μαζί με άλλες έξι εκλεκτές χορωδίες ερμήνευσε ένα πλούσιο μουσικό ρεπερτόριο αποσπώντας θετικά σχόλια και κριτικές από το ενθουσιώδες ακροατήριο.

Εκφράζουμε τα συγχαρητήρια μας σε όλα τα μέλη της χορωδίας μας για την παρουσία τους σε αυτή τη χορωδιακή συνάντηση , στη μικρή μας Ιωάννα Κατσάρη και στο μαέστρο μας κ. Διονύση Βαφειάδη.

Η Πρόεδρος της ΚΕΔΗ

Συμεωνίδου Ευγνωσία