Ξεκίνησε η κατασκευή παιδικών χαρών στο Δήμο Ηράκλειας

Η δημοτική αρχή με υψηλό αίσθημα ευθύνης απέναντι στους δημότες, έχει δρομολογήσει όλες τις απαραίτητες ενέργειες, ως οφείλει, ώστε να ενισχυθούν αποτελεσματικά οι υποδομές στον τομέα των χώρων αναψυχής των παιδιών μας. Σύντομα όλες οι παιδικές χαρές του Δήμου μας θα πληρούν τις σύγχρονες προδιαγραφές. Ανακατασκευασμένες με νέα όργανα και πιστοποιημένες, θα δοθούν προς χρήση στα παιδιά για να παίζουν ασφαλή, ανέμελα και χαρούμενα.

«Η περιφρούρηση των παιδικών χαρών και ειδικότερα των δημόσιων χώρων είναι υπόθεση όλων μας , γιατί προέρχονται από χρήματα δικά σας. Σας ζητώ λοιπόν να διαφυλάσσετε τόσο τα όργανα των παιδικών χαρών όσο και την καθαριότητα στην παιδική χαρά και στους δημόσιους χώρους γενικότερα για το καλό όλων μας».

Νίκος Μουρατιδης

Αντιδήμαρχος Πρασίνου, Καθαριότητας και Πολιτικής Προστασίας