ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΒΑΛΤΕΡΟΥ

Σας καλούμε να παραστείτε στις εορταστικές - πολιτιστικές εκδηλώσεις στα πλαίσια της εορτής του Αγίου Πνεύματος, που διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηράκλειας σε συνεργασία με το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδας και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Βαλτερού, από 27 έως 29 Μαΐου 2018 στην Τοπική Κοινότητα Βαλτερού , σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

ΣΑΒΒΑΤΟ 26   ΜΑΪΟΥ 2018

6:30μ.μ.   Πανηγυρικός Εσπερινός & Παράκληση εις την Αγία Τριάδα

ΚΥΡΙΑΚΗ 27   ΜΑΪΟΥ 2018

7:00π.μ.   Όρθρος - ΠανηγυρικήΘεία Λειτουργία

7:30μ.μ.   Μέγας Πανηγυρικός – Αρχιερατικός Εσπερινός Χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Σιδηροκάστρου κ.κ. Μακάριου

9:00μ.μ.   Περιφορά της Ιεράς Εικόνας της Αγίας Τριάδας μετ΄αρτοκλασίας

ΔΕΥΤΕΡΑ 28   ΜΑΪΟΥ 2018

7:00π.μ. Όρθρος – Πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία και Αγιασμός

7:00μ.μ. Εσπερινός και κτητορικό μνημόσυνο εις την Αγία Τριάδα.

9:00μ.μ. Παραδοσιακοί χοροί στον αύλειο χώρο του Δημοτικού Σχολείου

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ ΛΙΒΑΔΟΧΩΡΙΟΥ

Σας καλούμε να παραστείτε στις εορταστικές πολιτιστικές εκδηλώσεις στις 27 και 28 Μαΐου, στα πλαίσια της εορτής του Αγίου Πνεύματος, που διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηράκλειας σε συνεργασία με την Εκκλησιαστική Επιτροπή του Ιερού Ναού Αγίας Τριάδας και τον Πολιτιστικό Σύλλογο Γυναικών Λιβαδοχωρίου – Βαρικού στην Τοπική Κοινότητα Λιβαδοχωρίου σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

ΚΥΡΙΑΚΗ27   ΜΑΪΟΥ 2018

ΠΡΩΙ:   Όρθρος – Θεία Λειτουργία.

7:30μ.μ. Μέγας πανηγυρικός εσπερινός.

9:00μ.μ. Παραδοσιακοί χοροί από τους Πολιτιστικούς Συλλόγους

ΔΕΥΤΕΡΑ 28   ΜΑΪΟΥ 2018

ΠΡΩΙ:   Όρθρος – Πανηγυρική Θεία Λειτουργία Λιτάνευση της Ιεράς εικόνας της Αγίας Τριάδας και αγιασμός στον παλιό Ναό της Κοινότητας.

6:30μ.μ. Γυμναστικές επιδείξεις