Ο Δήμος Ηράκλειας, προκειμένου να συγκροτήσει τη νέα Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης με θητεία που θα λήγει στις 31/12/2023, απευθύνει ανοιχτή πρόσκληση στους φορείς της τοπικής κοινωνίας, όπως:

• Στους τοπικούς εμπορικούς και επαγγελματικούς συλλόγους και οργανώσεις
  • Στους επιστημονικούς συλλόγους και φορείς
  • Στις τοπικές οργανώσεις εργαζομένων και εργοδοτών
  • Στους εργαζομένους του Δήμου και στα νομικά του πρόσωπα
  • Στις ενώσεις και συλλόγους γονέων
  • Στους αθλητικούς και πολιτιστικούς συλλόγους και φορείς
  • Στις εθελοντικές οργανώσεις και κινήσεις πολιτών
  • Σε άλλες οργανώσεις και φορείς της κοινωνίας των πολιτών
  • Στους εκπροσώπους των τοπικών συμβουλίων νέων

και στους

• Δημότες

εφόσον το επιθυμούν, να εκφράσουν τη βούλησή τους για συμμετοχή στη Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης του Δήμου Ηράκλειας, ορίζοντας εγγράφως τους εκπροσώπους τους (οι φορείς έναν τακτικό και έναν αναπληρωτή).

Οι δημότες του Δήμου Ηράκλειας που επιθυμούν να εκδηλώσουν το ενδιαφέρον τους, θα εγγραφούν σε ειδικό κατάλογο που θα τηρείται στο Δήμο και η συμμετοχή τους στη Δημοτική Επιτροπή Διαβούλευσης, θα γίνει μετά από κλήρωση μεταξύ των εγγεγραμμένων στον κατάλογο.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να δηλώσουν τη βούλησή τους για συμμετοχή στην Επιτροπή Διαβούλευσης με τους εξής τρόπους:

• Εγγράφως στο Δημοτικό Κατάστημα Ηράκλειας στον Αντιδήμαρχο κ. Χαβαλέ Δημήτριο ή στη γραμματέα της Επιτροπής κ. Τουτουντζή Φωτεινή
  • Με fax στο τηλ. 2325350159 υπ΄ όψιν κ. Χαβαλέ Δημήτριο ή κ. Τουτουντζή Φωτεινής.

το αργότερο μέχρι τις 23 Σεπτεμβρίου 2019.

Πληροφορίες:

2325350155 Χαβαλές Δημήτριος – Αντιδήμαρχος