Παρόλες τις αντίξοες συνθήκες που επικρατούν στη χώρα και τις δυσμενείς συνέπειες από την επέλευση του κορωνοϊού, λόγω κυρίως των δυσλειτουργιών που προκύπτουν, ο Δήμος Ηράκλειας καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια να ανταποκριθεί και να συμβάλει στην βελτίωση της καθημερινότητας των κατοίκων. Η στελέχωση της υπηρεσίας καθαριότητας με ανθρώπινο δυναμικό έδωσε νέα πνοή στο σχεδιασμό και την υλοποίηση δράσεων όπως κοπή χόρτων και κλαδιών από όλους τους κοινόχρηστους χώρους, διάνοιξη επαρχιακών δρόμων από κλαδιά που εμποδίζουν την κυκλοφορία, βαψίματα δημοτικών κτιρίων, καθαρισμό κτιρίων που αποτελούν εστίες μόλυνσης.

Αξίζουμε ένα καθαρότερο περιβάλλον, όμορφα καλοδιατηρημένα κτίρια και εν τέλει μία καλύτερη ποιότητα ζωής.

Ο Αντιδήμαρχος
Στοϊλας Ελευθέριος