¨Δείπνο με φίλους¨ πρόκειται για μία κωμωδία του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών , που θα δοθεί   στον προαύλιο χώρο του Δημοτικού Σχολείου Στρυμονικού, την Τρίτη 31 Αυγούστου 2021 και ώρα 21:00 .

Ένα εξαιρετικό, σύγχρονο έργο, αστείο και συγχρόνως «σκοτεινό», είναι το «Δείπνο με φίλους» του Αμερικανού πολυβραβευμένου θεατρικού  συγγραφέα Ντόναλντ Μάργκιουλις

Η είσοδος για το κοινό θα πραγματοποιηθεί κατά προτεραιότητα, με κάρτα ελεύθερης εισόδου, η οποία θα διατίθεται στην είσοδο του σχολείου 60΄ πριν την έναρξη της.

Θα τηρηθούν αυστηρά όλα τα υγειονομικά  πρωτόκολλα ασφαλούς προσέλευσης και παραμονής στον χώρο για την αποφυγή εξάπλωσης του  COVID-19 όπως αυτά ορίζονται με την από 24/5/21 Α.Π εισερχόμενα 235604 οδηγία του Υπουργείου Πολιτισμού και Αθλητισμού.