Ο Δήμος Ηράκλειας έπειτα από την επίσημη ενημέρωση του πρόεδρου της ΚΕΔΕ αναλαμβάνει στοχευμένα την συγκέντρωση εμφιαλωμένων νερών.

Στην επιστολή του προέδρου της ΚΕΔΕ αναφέρεται ότι η ανάγκη που έχουν οι πληγέντες Δήμοι είναι κυρίως σε εμφιαλωμένα νερά και μηχανήματα έργου.

Παράκληση να μη γίνει συγκέντρωση τροφίμων και λοιπών ειδών πρώτης ανάγκης γιατί οι πληγέντες Δήμοι προς το παρόν δεν μπορούν να τα διαχειριστούν.

Η συλλογή των εμφιαλωμένων νερών ξεκινά την Τετάρτη 13/09/2023 μέχρι και την Παρασκευή 15/09/2023 στο Αμαξοστάσιο του Δήμου από τις 9:00 π.μ. μέχρι τις 13:30 μ.μ.

Επιστολή του προέδρου της ΚΕΔΕ