Ο Δήμαρχος Ηράκλειας διακηρύσσει Πρόχειρο Διαγωνισμό με σφραγισμένες προσφορέςγια την «ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΩΝ ΕΤΟΥΣ 2016-2017» . Το συνολικό ποσό των προϋπολογισμών του Δήμου και των Νομικών του Προσώπων είναι 66.967,84ευρώ συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ (καθαρό ποσό 58.862,80 πλέον Φ.Π.Α. 8.105,04).

Η προμήθεια των τροφίμων αφορά προμήθεια γαλακτοκομικών, είδη οπωροπωλείου, είδη αρτοποιείου, είδη κρεοπωλείου ελαιόλαδα κατεψυγμένα λοιπά είδη παντοπωλείου με κριτήριο κατακύρωσης για α) τα ελαιόλαδα, είδη οπωροπωλείου, είδη κρεοπωλείου και κατεψυγμένων το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης του είδους την ημέρα παράδοσης όπως αυτή προκύπτει από το εκδιδόμενο δελτίο πιστοποίησης τιμών της υπηρεσίας εμπορίου της οικείας Περιφέρειας σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 13 του Ν.3438/2006.β) για τα υπόλοιπα είδη παντοπωλείου, είδη αρτοποιείου, και γαλακτοκομικά τη χαμηλότερη τιμή μονάδος σε ευρώ χωρίς Φ.Π.Α. για κάθε είδος, όπως αναγράφονται αναλυτικά στην υπ΄αριθ. 01/2016 μελέτη της Oικονομικής Υπηρεσίας του Δήμου.

Ο Διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Παρασκευή 10-06-2016 και ώρα 9:00 π.μ. (λήξη υποβολής προσφορών) στα γραφεία του Δήμου Ηράκλειας στην οδό Πλ.Μπακογιάννη 2 (αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου ), ενώπιον αρμόδιας Επιτροπής .

Η εγγύηση συμμετοχής στο διαγωνισμό, θα είναι 2% επί του προϋπολογισμού χωρίς Φ.Π.Α. .

Για περισσότερες πληροφορίες, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες στα γραφεία του Δήμου Ηράκλειας , οδός Πλ.Μπακογιάννη 2, γραφείο προμηθειών ή στο τηλέφωνο 23253-50141-140.

Περίληψη διακήρυξης  -  Διακήρυξη  -  Μελέτη

Διευκρινίσεις 07-06-2016