Σας καλούμε να παραστείτε στις εορταστικές - πολιτιστικές εκδηλώσεις, στα πλαίσια της εορτής του Προφήτη Ηλία, που διοργανώνει η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Ηράκλειας σε συνεργασία με την Τοπική Κοινότητα Λιμνοχωρίου, στις 19 & 20 Ιουλίου 2022, σύμφωνα με το ακόλουθο πρόγραμμα:

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ

ΤΡΙΤΗ 19 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

19:30    Πανηγυρικός Εσπερινός

20:30   Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνας του Προφήτη Ηλία

21:30   Παραδοσιακοί χοροί και λαϊκό γλέντι

ΤΕΤΑΡΤΗ 20 ΙΟΥΛΙΟΥ 2022

ΠΡΩΙ:   Πανηγυρική Αρχιερατική Θεία Λειτουργία Χοροστατούντος του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Σιδηροκάστρου κ.κ. Μακάριου

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΥΤΣΑΚΗΣ

Η ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Κ.Ε.Δ.Η.                                                Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ Τ. Κ. ΛΙΜΝΟΧΩΡΙΟΥ

ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΥΤΖΗ                                                                         ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΥΤΑΣ